Mağazalarda Gergi Tavan

Çekici bir mağazanın İç mimarisinde ve ürün yerleşim görselliğinde kalitenin bütün asaleti gizlidir. Ürünlerin üzerinde durduğu zemin veya ürünlerin arka planındaki görsellik müşteriye yoğun bir marka mesajı taşır. Burada tasarım markanın iletken gücüdür. Bir zevkin karşılığıdır.

Ürünlerin duruşu ve sunuluşu bir hayat tarzını müşteriye yansıtır.Tasarımın en önemli detaylarından biri olan aydınlatma , sunulan ürünleri ön plana çıkartmak ve vurgulamak için en önemli etkendir.
Vitrinlerde kullanılacak gergi tavan ürünü ve doğru ışık hedefi ile , vitrin ürünleri ön plana çıkar.Vitrin, mağazanın imajıdır ve bu imaj en uygun aydınlatma ile vurgulanmalıdır.

Aydınlatmanın alternatif ürünler ile sağlanması hedefleniyor ise , daha yalın ve zarif bir konsept için lake dokulu ürünler kullanılabilir, vitrin duvarında kullanılan ve mekana derinlik katan lake dokulu ürünler, vitrinde yansıma sağlayacaktır.

Mağaza içlerinde sağlanacak gergi tavan aydınlatmaları , kullanıcıların ürünleri incelerken daha yumuşak , homojenize ışık kaynağının etjkisi ile , sakin ve rahat alışveriş yapmalarına olanak sağlayacaktır.Noktasal ve direk aydınlatma yöntemlerinin olumsuz etkileri , gergi tavan gibi homojonize aydınlatma türlerinde yaşanmamaktadır. Seçilecek renk tonları ile mağazanın atmosferini dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Mağazada satışı yapılan birkaç ürün görseli , dijital baskılı gergi tavan ile bölgesel olarak birkaç noktada kullanılarak , farklılık oluşturulabilir. Bu sayede ürün vurgusu kullanıcılar açısından , ön planda olacaktır.